Бохолт е град във федерална провинция Северен Рейн-Вестфалия, Германия. Градът е разположен близо до границата с Холандия. Основни отрасли на икономиката в Бохолт са текстилната, стоманолеярната и кожарската промишленост. Градът е с население от 71 000 души.
Архитектурният символ на Бохолт е зала, чиято фасада е украсена с богати декорации. Тя е издържана в ренесансов стил и е една от най-красивите в Германия. Залата е възстановена след разрушенията по време на Втората световна война.
В Бохолт се намира църквата “Свети Георги”, построена през XV-ти век. Тя е типичен образец на църквите с извисен среден неф. Фасадата на “Свети Георги” е украсена с ажурна каменна резба.
През 779 г. в голямо сражение в района на град Бохолт монархът Карл Велики успява да разгроми саксонците. През XIX-ти век Бохолт е провъзгласен за столица на княжество Салм, сформирано от благородническите домове Салм-Салм и Салм-Кирбург. Княжеството съществува за период от 9 години – от 1802 до 1811 г.
Въпреки че е развит промишлен център, Бохолт е съхранил своите средновековни сгради и традиции. В архитектурата на селището е уловен духът на различните епохи от човешката история, като особено силно се чувства присъствието на Ренесанса.
През 1938 г. Тео Бенинг основава в Бохолт малка компания, която се занимава с ремонт на електродвигатели и трансформатори. По онова време фирмата на Бенинг не е известна на никого. Днес обаче компанията Бенинг е запазена търговска марка по цял свят, която заема едно от водещите места сред разработчиците и производителите на електронни системи. Най-големите заводи Бенинг и днес продължават да работят в Бохолт.
В Бохолт е роден младият, но даровит актьор Карло Любек. През 2007 г. той участва в съвместната продукция на Германия, Словения, Унгария и България “Светът е голям и спасение дебне отвсякъде”.
В годините на Втората световна война в Бохолт съществува голям концентрационен лагер, в който са затваряни полски, съветски и френски военопленници.